Májové pobožnosti 2017

Srdečne pozývame rodičov i deti na tradičné Májové pobožnosti, ktoré budú bývať každý deň pred večernou sv. omšou vo Farskom kostole Povýšenia sv. Kríža v Dunajskej Lužnej.

V stredu (17.15) a v nedeľu (14.30) sme pre Vás pripravili aj zaujímavú Biblickú úvahu inšpirovanú jednotlivými zvolaniami zo známych Loretánskych litánií, ale aj menej známu no veľmi hlbokú Modlitbu KORUNY PANNY MÁRIE od sv. Ľudovíta M. Grigniona de Montfort. Spoločne sa budeme modliť aj Loretánske litánie a starobylú zasväcujúcu modlitbu k Pomáhajúcej Madone Žitného ostrova.

Viac informácií nájdete na plagáte v kostole alebo TU.

Katechézy na sv. omšiach za účasti detí (2. veľkonočná nedeľa) projekt THOMAS

Milí rodičia,

ponúkame vám text evanjelia dnešnej 2. veľkonočnej nedele aj s katechézou, ktorá odznela na svätej omši v Dunajskej Lužnej (09.00) pre menšie deti je to omaľovánka, pre prvoprijímajúce a staršie deti – evanjelium, ktoré treba správne doplniť na chýbajúcich veršoch; no a birmovanci (dospelí kresťania) si zas môžu precvičiť svoje vedomosti na anglickom texte evanjelia dnešnej nedele. Ak sa vám „neušlo v kostole na sv. omši“ text si môžete stiahnuť tu:

Projekt THOMAS – leták pre deti a birmovancov na domácu katechézu.

Verím, že spolu ako rodina sa aj cez túto katechézu dozviete niečo viac o Pánu Ježišovi a jeho milosrdnej láske k nám. Všetkým prajem požehnanú nedeľu! 🙂

Váš kaplán –

Bruno

Katechézy na sv. omšiach za účasti detí (5. pôstna nedeľa) projekt LAZARUS

Milí rodičia,

ponúkame vám text evanjelia dnešnej 5. pôstnej nedele aj s vypracovanou katechézou, ktoré odzneli na svätých omšiach v Dunajskej Lužnej (09.00) a Miloslavove (10.30)

Projekt LAZARUS – leták pre deti na domácu katechézu

Verím, že spolu ako rodina sa aj cez túto katechézu dozviete niečo viac o Pánu Ježišovi a jeho láske k nám. Všetkým prajem požehnanú nedeľu! 🙂

Váš kaplán –

Bruno

Aktivity pre deti a mládež z farnosti

Pre všetky deti a mládež sme aj tento mesiac pripravili zaujímavé stretká a aktivity v Pastoračných priestoroch nášho Klubu OSTROV. Nech sa páči tu je prehľad všetkých stretiek. Ak by ste chceli podporiť činnosť nášho Pastoračného centra aj tento rok je možnosť poukázať 2% z dane. Tlačivá sú Vám k dispozícii pri vchode do kostola alebo pri novinách.

Za všetky deti Vám už teraz ĎAKUJEME!!!

Divadlo pre seniorov v Bernolákove

Milí rodičia,

2015-11-01 09.13.05 – kópia9.apríla (sobota) pôjdeme do domu pre seniorov v Bernolákove s krátkym programom, aby sme chorých a opustených ľudí v roku milosrdenstva potešili. Do 5. apríla potrebujeme Váš súhlas, aby sme vedeli zorganizovať cestu. Papiere s informáciami, ktoré je treba podpísať, deti dostanú na hodine náboženstva od sr. Karoly.

Nácvik budeme mať v Klube Ostrov o 14:00 a odchádzať budeme o 15:00 spred klubu.

Text scénky Almužna – 3+1 púť si doma, prosím, s deťmi prejdite a pripravte si kostýmy, každý na svoju rolu. 🙂

Tešia sa na vás Zuzka a sr. Karola!

2016-03-19 07.47.43Milé deti z našej skupinky 3+1! 🙂 Najbližšie stretko budeme mať 20.3.2016 (ako vždy) po detskej sv. omši o 10:00 v Klube Ostrov. Korálky máme pekne upečené, tak si spolu navlečieme ruženec, o ktorom sme sa už rozprávali. Potom sa spolu pomodlíme na novom ruženci jeden desiatok a pustíme sa do príprav  divadelného predstavenia. 🙂 Ak sa podarí, po pár nácvikoch by sme ho mohli vystupovať v domove dôchodcov v Bernolákove.

Teší sa na vás Zuzka (a ak stihne i sr. Karola) 🙂