PRVÁ SV. SPOVEĎ DETÍ – Slávnosť odpustenia

Milí rodičia, milé deti, iste ste už počuli čítať v kostole známe podobenstvo z Lukášovho evanjelia o márnotratnom synovi a milosrdnom Otcovi.

V obrade SLÁVNOSTI ODPUSTENIA (kedy po prvý krát deti príjmu sviatosť zmierenia) môže byť pre nás všetkých veľmi inšpirujúcim: áno, chcem zanechať hriechy a chcem sa vrátiť späť domov k môjmu Nebeskému Otcovi…

Počas pôstneho obdobia si máme pripraviť svoje srdce na prijatie daru odpustenia a milosrdenstva voči sebe navzájom (v rodine), ale i voči celému kresťanskému spoločenstvu Cirkvi. Každý rok si na Veľkú Noc pripomíname dôležité udalosti z dejín spásy. Azda najkrajší moment odpustenia môžeme po úprimnom spytovaní svedomia zažiť vo chvíli, keď Ježišovi odovzdáme svoje hriechy vo Sviatosti zmierenia a prijmeme zadosťučinenie i kňazské rozhrešenie.

Svätú spoveď v našej farnosti budeme vysluhovať v sobotu 23. februára 2019 nasledovne:

KALINKOVO – od 09.00 – 10.30

DUNAJSKÁ LUŽNÁ – od 10.30 – 12.00

ROVINKA – od 14.00 – 16.00

Náhradný termín bude 12. apríla 2019 o 16.00 vo Farskom kostole v Dunajskej Lužnej.