Farské oznamy – mimoriadne

5. Pôstna nedeľa  (29.03. – 04.04.2020)


    

Download the PDF file .

Stanovisko KBS k zákazu verejných bohoslužieb na území Slovenskej republiky.

Bohoslužby na Slovensku sa naďalej nebudú sláviť verejným spôsobom. Rozhodnutie prijaté Konferenciou biskupov Slovenska kvôli šíreniu ochorenia COVID-19 sa tak predlžuje až do odvolania. Biskupi na tento čas veriacich dišpenzujú od účasti na nedeľnej svätej omši a odporúčajú sledovať bohoslužby cez katolícke masmédiá: TV LUX, Rádio Lumen a Rádio Mária. Bližšie informácie o čase slávenia svätých omší a pobožnostiach nájdete na ich webových stránkach. (TK KBS)

Inštrukcie ohľadom slávenia Veľkej Noci 2020.

Katolícke noviny a periodiká sú Vám k dispozícii vo vestibule Farského kostola, kde nájdete aj nové plátené rúška pre starých a chorých, ktoré ušili naše šikovné farníčky. Rúška sú Vám k dispozícii každý deň v čase kedy je bežne otvorený kostol, čiže od 07:00 do 19:00 h.

Všetky intencie (úmysly svätých omší) ktoré ste nahlásili ako „termínové“ budú odslúžené v dohodnutom termíne pri neverejnej svätej omši v kaplnke nášho Dominikánskeho konventu Krista Kráľa v Dunajskej Lužnej (kaplnka na fare). Vysluhovanie sviatosti zmierenia (sv. spoveď) bude možné len s rúškom na tvári. Prosíme aby ste pristupovali ku kňazovi do spovednice v 2-metrových odstupoch a nevytvárali dlhé rady tak ako býva zvykom pri „vianočnej a veľkonočnej“ sviatosti zmierenia v kostole. FARSKÉ OZNAMY 5. pôstna nedeľa 29.03.2020

Ďakujeme za pochopenie a ubezpečujeme Vás o našich denných modlitbách za celú farskú rodinu.

Nech Pomáhajúca Matka Božia, ktorú už oddávna vzývame na tomto mieste pod titulom – Madona Žitného ostrova, – ochraňuje naše rodiny pred akoukoľvek chorobou a hriechom!

 

Sväté omše v TV LUX počas zákazu verejného slávenia bohoslužieb

Vzhľadom k zákazu verejného slávenia bohoslužieb bude Televízia LUX vysielať sväté omše okrem tradičných časov aj v sobotu ráno, v nedeľu večer a v pracovné dni na poludnie. Sväté omše vysielané z Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie v Televízii LUX budú v období od 11.03.2020 až do odvolania v nasledovných časoch:

PONDELOK – PIATOK – 07:00 h, 12:00 h, 18:30 h
SOBOTA – 07:00 h, 18:30 h
NEDEĽA – 10:00 h, 18:30 h
Svätú omšu je možné sledovať:
– formou TV vysielania
– na stránke www.tvlux.sk
– na facebooku TV LUX
– na youtubovom kanáli TV LUX. 

Pravidelná štvrtková adorácia bude vysielaná z kaplnky TV LUX v bežnom čase vo štvrtok od 20:20 do 21:00 h.

Sväté omše i adorácie sú BEZ ÚČASTI ĽUDU.