PROGRAM PUTOVANIA RELIKVIE SV. DOMINIKA – Dunajská Lužná

Milí priatelia, s radosťou Vás pozývame na stretnutie so sv. Dominikom v našej farnosti. Tento vzácny relikviár nám sprostredkovali z príležitosti osláv 800. Jubilea „DIES NATALIS“ naše kontemplatívne mníšky z Ríma, kde na Monte Mario žijú aj dve Slovenky. Podrobný program Putovania relikviára po SLOVENSKU si môžete stiahnuť TU: PUTOVANIE RELIKVIE. Dunajská Lužná A3

PUTOVANIE RELIKVIE. Dunajská Lužná – SESTRY A3

Miništranti vítajú Svätého Otca FRANTIŠKA

Spoločenstvo Tymian pozýva všetkých miništrantov na Miništrantskú bodku za prázdninami, ktorá bude v sobotu 4. septembra 2021 vo Vajnoroch (kostol a okolie).

Program, ktorý sa ponesie v duchu hesla „Miništranti vítajú Svätého Otca“, sa začne o 9:30 registráciou a po nej pokračuje bohatým programom. Súčasťou podujatia je aj prezentácia novej knihy pre miništrantov s názvom Idem ja!

Miništranti na podujatí pripravia aj pre Svätého Otca Františka aj darček. „Zároveň vyzývame miništrantov, aby sa každý deň pomodlili 3x Zdravas´ Mária za Svätého Otca a na jeho úmysly,“ avizuje za organizátorov Jozef Luscoň, SDB.

Záujemci z našej farnosti sa môžu nahlásiť (zapísať) v SAKRISTII KOSTOLA 🙂

Prvé výročie posviacky obnoveného kostola v ROVINKE

Milí priatelia, v nedeľu 05. septembra 2021 si pripomenieme PRVÉ VÝROČIE POSVIACKY KOSTOLA NAJSV. TROJICE V ROVINKE. Z tejto príležitosti bude Slávnostná SVÄTÁ OMŠA o 09.00h., ktorú bude celebrovať ThDr. JÁN ĎURICA, SJ. Popoludní o 16.00h Vás srdečne pozývame na ORGANOVÝ KONCERT Mgr.art. Istvána Nagya. Zaznejú diela známych majstrov: Franza Liszta, Johanna Sebastiana Bacha a ďalších. Tešíme sa na spoločné stretnutie. Bližšie informácie na plagáte.

Detský festival COOP LAND

V sobotu 28. augusta 2021 sa uskutoční na ihrisku v JAME Prvý detský festival COOP LAND v Dunajskej Lužnej. Výťažok bude použitý na podporu nášho Centra potravinovej pomoci. Príďte spolu s vašimi ratolesťami na zaujímavý program plný veselých atrakcií. Bližšie informácie sa dočítate na plagáte. Tešíme sa na Vás! 🙂

ORGANOVÝ KONCERT 08.08.2021 o 19:00h

Zreštaurovaný organ Ludwiga Moosera (1865) v Dunajskej Lužnej.

Milí priatelia. V nedeľu 08. augusta 2021 o 19:00h bude vo Farskom kostole Povýšenia sv. Kríža v Dunajskej Lužnej BENEFIČNÝ ORGANOVÝ KONCERT ku cti zakladateľa našej rehole sv. Dominika Guzmana (1170-1221) ktorého JUBILEUM „DIES NATALIS“ si aj naša farnosť chce tento rok zvlášť pripomenúť.

Naše pozvanie koncertovať prijal medzinárodne známy interprét Mgr. István Nagy, DiS art. V jeho umeleckom prednese zaznejú známe diela Franza Liszta, J. S. Bacha, F.X.A. Murschhausera, Felixa Mendessohna a iných hudobných skladateľov na našom nedávno zreštaurovanom organe Ludwiga Moosera.

Počas koncertu zaznie aj PREMIÉRA organovej skladby na Responzórium k svätému Dominikovi „O SPEM MIRAM“ (Ó vzácna nádej) v autorskom podaní Mgr. Istvána Nagya, DiS art.

Bližšie informácie nájdete na pripravenom bulletine: ORGANOVÝ KONCERT Dunajská Lužná

Tešíme sa na spoločné stretnutie.

VSTUPNÉ DOBROVOĽNÉ.

Program návštevy Svätého Otca na Slovensku

Vatikán 21. júla (TK KBS) Tlačové stredisko Svätej stolice dnes na poludnie zverejnilo program Apoštolskej cesty Svätého Otca Františka na Slovensko, 12.-15. septembra 2021. Program Vám prinášame v plnom znení.

Nedeľa 12. septembra 2021 BRATISLAVA

15:30 Prílet na medzinárodné letisko v Bratislave

15:30 Oficiálne prijatie na medzinárodnom letisku v Bratislave

16:30 Ekumenické stretnutie na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave

Príhovor Svätého Otca

17:30 Súkromné stretnutie s členmi Spoločnosti Ježišovej na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave

Pondelok 13. septembra 2021 BRATISLAVA

09:15 Privítací ceremoniál v Prezidentskom paláci v Bratislave

09:30 Zdvorilostná návšteva u prezidentky republiky, v „Zlatom salóne“ Prezidentského paláca v Bratislave

10:00 Stretnutie s predstaviteľmi štátu, občianskej spoločnosti a diplomatického zboru v záhrade Prezidentského paláca v Bratislave

Príhovor Svätého Otca

10:45 Stretnutie s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi v Katedrále sv. Martina v Bratislave

16:00 Súkromná návšteva centra „Betlehem“ v Bratislave

16:45 Stretnutie so židovskou komunitou na Rybnom námestí v Bratislave

18:00 Stretnutie s predsedom parlamentu na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave

18:15 Stretnutie s predsedom vlády na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave

Utorok 14. septembra 2021 KOŠICE – PREŠOV

08:10 Odlet do Košíc

09:00 Prílet na letisko v Košiciach

10:30 Božská liturgia svätého Jána Zlatoústeho, ktorej bude predsedať Svätý Otec na priestranstve pred Mestskou športovou halou v Prešove

Homília Svätého Otca

16:00 Stretnutie s rómskou komunitou na Luníku IX. v Košiciach

Pozdrav Svätého Otca

17:00 Stretnutie s mladými na Štadióne Lokomotíva v Košiciach

18:30 Odlet do Bratislavy

19:30 Prílet na medzinárodné letisko v Bratislave

Streda 15. septembra 2021 ŠAŠTÍN – BRATISLAVA – RÍM

09:10 Modlitbové stretnutie s biskupmi v Národnej svätyni v Šaštíne

10:00 Svätá omša na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne

Homília Svätého Otca

13:30 Rozlúčkový ceremoniál na medzinárodnom letisku v Bratislave

13:45 Odlet do Ríma

15:30 Prílet na medzinárodné letisko Ciampino v Ríme

Púť k Madone Žitného ostrova v Jubilejnom roku sv. Dominika

Milí priatelia, srdečne Vás pozývame na 25. ročník obnovených pútí do Svätyne Madony Žitného ostrova v Dunajskej Lužnej. Program začne už v NEDEĽU 08.08.2021 dopoludnia slávením liturgie a svätými omšami. Večer o 19:00h bude vo Farskom kostole BENEFIČNÝ ORGANOVÝ KONCERT ku cti zakladateľa rehole sv. Dominika. Zaznejú diela F.Liszta, J.S.Bacha a F.X.A. Murschhausera a F.Mendessohna. Počas koncertu bude aj svetová premiéra organovej skladby na Responzórium „O SPEM MIRAM“ (Ó vzácna nádej) v autorskom podaní Mgr. Istvána Nagya, DiS art. Bližšie informácie nájdete tu: PROGRAM PÚTE 2021 Srdečne pozývame!