SLÁVNOSŤ ODPUSTENIA – Prvá sviatosť zmierenia detí a spoveď rodičov

Milí rodičia, milé deti, iste ste už počuli v kostole známe podobenstvo Lukášovho evanjelia o márnotratnom synovi a milosrdnom Otcovi.
V obrade SLÁVNOSTI ODPUSTENIA (kedy po prvý krát deti príjmu sviatosť zmierenia) môže byť pre nás všetkých veľmi inšpirujúcim: áno, chcem zanechať hriech a chcem sa vrátiť domov k Otcovi…
Počas pôstneho obdobia si máme pripraviť svoje srdce na prijatie daru odpustenia a milosrdenstva voči sebe navzájom (v rodine), ale i voči celému kresťanskému spoločenstvu Cirkvi. Každý rok si na Veľkú Noc pripomíname dôležité udalosti z dejín spásy.
Azda najkrajší moment odpustenia môžeme po úprimnom spytovaní svedomia zažiť vo chvíli, keď Ježišovi odovzdáme svoje hriechy vo Sviatosti zmierenia a prijmeme zadosťučinenie i kňazské rozhrešenie.

Svätú spoveď v našej farnosti budeme vysluhovať v sobotu 24. februára 2018 nasledovne:

KALINKOVO – od 09.00 – 10.30

DUNAJSKÁ LUŽNÁ – od 10.30 – 12.00