BENEFIČNÝ KONCERT 11. MARCA 2018 o 18.00h

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Dunajská Lužná a Bratia dominikáni Vás srdečne pozývajú na jedinečný koncert venovaný záchrane historického organa Ludwiga Moosera v miestnom Farskom kostole Povýšenia svätého Kríža v Dunajskej Lužnej.

PROGRAM  KONCERTU

JOSEPH HAYDN – SEDEM POSLEDNÝCH SLOV NÁŠHO SPASITEĽA NA KRÍŽI (DIE SIEBEN LETZTEN WORTE UNSERES ERLÖSERS AM KREUZE Version for String Quartet  Opus 51)
INTRODUZIONE in D minor — Maestoso ed Adagio
SONATA I „Pater, dimitte illis, quia nesciunt, quid faciunt“Largo
SONATA II „Hodie mecum eris in paradiso“Grave e cantabile
SONATA III „Mulier, ecce filius tuus“Grave
SONATA IV „Deus meus, Deus meus, utquid dereliquisti me“Largo
SONATA V „Sitio“Adagio
SONATA VI „Consummatum est“Lento
SONATA VII „In manus tuas, Domine, commendo spiritum meum“Largo
IL TERREMOTO in C minor — Presto e con tutta la forza

Ak by ste chceli prispieť na opravu ponúkame Vám možnosť

ADOPCIE ORGANOVÝCH PÍŠŤAL

Vyberte si jednu, alebo viacero píšťal podľa finančnej hodnoty (sumy) ktorou by ste chceli prispieť na záchranu historického organa ako spoločnosť, firma, jednotlivec či rodina (10 € – 20 € – 50 € – 100 € – 200 € – 500 €)

Mená všetkých darcov budú zapísané na najväčšej píšťale v našom organe ako trvalé svedectvo pre budúce generácie našich potomkov.

variabilný symbol:  1111

Dvojmanuálový organ bol postavený v roku 1865. V súčasnosti je jedným z mála takmer kompletne zachovaných nástrojov Mooserovej salzburskej dielne na našom území. Je zaujímavý nielen svojou dispozíciou, ale aj veľkosťou. Reštaurovaním organu získa Dunajská Lužná ojedinelú hudobnú pamiatku, ktorej využitie bude obohatením nielen liturgického, ale aj spoločensko-kultúrneho života obyvateľov i návštevníkov starobylého pútnického chrámu – Svätyne Madony Žitného ostrova.

Bližšie informácie: farnostdl@dominikani.sk

Fotogaléria z koncertu: